sejasjoga.1w.lv


SEJAS JOGAS PASNIEDZĒJA INGA GROMOVA
 Latviski По русский In English

JAUNS DZĪVESVEIDS - RŪDĪŠANĀS


 Organismu var sākt rūdīt ar aukstu ūdeni zemāk par 12°С līdz 1-2min., bet ar gaisu zemāk par 12,5°С līdz 3min. Nodarboties ar organisma rūdīšanu vajadzētu no rīta, jo tad cilvēks iegūst enerģijas lādiņu visai dienai. Vakara laistīšanās nav ieteicama, jo var uzlādēties tā, ka būs grūtības aizmigt. Vakarā ir vērtīgi pieņemt atsvaidzinošu dušu vai paturēt kāju pēdas siltā ūdeni, tas noņem nogurumu un labvēlīgi iedarbojas uz CNS, cilvēks ātri aizmieg un guļ saldi visu nakti.

Kāpēc ir vajadzīgs tāds organisma rūdījums? Kas notiek ar organismu? Esmu daudz lasījusi, uzklausījusi dažādu speciālistu viedokļus, gan par apliešanos ar aukstu ūdeni, gan par āliņģī lekšanu. Man patīk vienmēr atšķetināt kamoliņu, lai saprastu, kāpēc man tas ir vajadzīgs un kādu labumu tas dod. Tagad pati tam izgāju cauri un sapratu, ko nozīmē rūdīt organismu. Varu padalīties ar savu pieredzi un zināšanām arī ar jums.

Bet notiek sekojošs. Īslaicīgā aukstumā visi asins kapilāri, kas atrodas ādas virspusē, strauji sašaurinās, tādējādi liekot asinīm ieplūst organisma iekšienē un aizpildot iekšējos kapilārus, kuri pie 30 gadiem novārgst un atmirst, izraisot orgānu bojājumus. Par piemēru, ja novārgst un atmirst sirds kapilāri, rodas infarkts. Toties īslaicīgā aukstā ūdens pelde vai apliešanās stimulē un nostiprina asinsvadus un kapilārus, kā rezultātā notiek iekšējo asinsvadu un kapilāru atdzimšana, bet tas nozīmē arī iekšējo orgānu dziedniecība. Pateicoties aukstumam paaugstinās vielmaiņa, kas paceļ termosiltumu iekšējos orgānos 10 reizes vairāk, tādējādi sasildot asinis. Kad apliešanās ir pārtraukta, vai arī cilvēks izlien no āliņģa, asinsvadi paplašinās un sakarsušās asinis strauji ieņem savu vietu,  radot „kņudinošu” sajūtu un iznīcinot ne mazums mikrobus un baciļus. Šī procedūra ir lieliska vingrošana kapilāriem un asinsvadiem, kas uzlabo un nostiprina to sieniņas. Rezultātā uzlabojās imūnā sistēma un veselība.

Pateicoties īslaicīgai aukstā ūdens iedarbībai, no brīvo ūdeņraža ūdens molekulu saitēm, uz ādas izveidojās plāna ūdens plēve. Pietam, jo aukstāks ūdens, jo process plēves veidošanā notiek efektīvāks, bet pie temperatūras maiņas notiek cits process- strukturēšanas. Pati plēve ir ar negatīvu lādiņu, kas ir ļoti svarīga mūsu organismam, kurš ir pārlieku uzlādēts pozitīvi. Izveidojās neitralizācija. Šī iemesla dēļ nav ieteicams uzreiz slaucīties ar dvieli, bet uzsākt šo procesu tikai pēc 2-3 min. Šī negatīvi uzlādētā plēve veic vēl vienu noderīgu funkciju. Lieta tāda, ka uz mūsu ādas atrodas baktērijas, kas ir pozitīvi lādētas saskarsmē ar negatīvi lādēto ūdens plēvi, tās zaudē savu spēku.

Noderīgi zināt, ka ūdens mierīgā stāvoklī, jau pēc 20 sekundēm ir negatīvi lādēts, bet ūdenim tekot caur dušu vai krānu nav tāda lādiņa. Izejot no A.L.Čiževska darba „...ūdens strūkla, kas krīt uz kādu virsmu, pozitīvi uzlādē šo virsmu, bet pati atgrūžoties paliek negatīvi lādēta” No tā izriet, ka ar dušu laistoties nav tik vērtīgi, kā āliņģī lekšana, vai apliešanās ar iepriekš, sagatavotu aukstu ūdeni.
Parasti negatīvie joni organismā iekļūst no gaisa caur porām, ādu vai elpošanu, bet brīvos elektronus mēs iegūstam, ja staigājam ar basām kājām, pa zemi, bet ziemā pa sniegu. Diemžēl, nēsājot sintētiskos apģērbus, mēs nedodam iespēju šim procesam. Padomājiet! Kādu apģērbu jūs nēsājiet un vai tas elpo? Kādā telpā atrodaties un vai to vēdiniet? Cik bieži jūs staigājat ar basām kājām?

Cilvēka organismā nepārtraukti notiek sarežģīti ķīmiskie un bioloģiskie procesi, kuru rezultātā veidojās dažādas toksiskas gāzes. Šīs gāzes sakrājās asinsvados, limfā, zarnās u.t.t. Interesants ir fakts, ja kapilāra vienu galu, kurš pilns ar gaisa burbulīšiem, novietotu aukstumā, tad visi burbulīši momentāli virzītos uz auksto pusi. Tieši tāpat, ja mēs uz ādu iedarbosimies ar aukstu ūdeni, tad visas indīgās gāzes atbrīvos organismu. Ziemā, kad izlienam no āliņģa mēs īpaši redzam šīs gāzes, tvaika veidā, apkārt ķermenim. Šādi mēs atkal uzlabojam organismu un atbrīvojamies no dažādām slimībām.

Zinātnieki - M.Popova , A.Kapralova un I.Semenova - konstatēja, ja aplejas ar aukstu ūdeni, tad organisma izturība pret radiāciju specīgi pieaug, pie tam, ne tikai aktivizējas imunitāte pret radiāciju, bet pieaug citi aizsardzības spēki. Īslaicīga aukstuma ietekme uz apstaroto organismu dziednieciski parādās ar:
-paaugstinātu kopējo vielmaiņas līmeni, kas savukārt izsauc atjaunošanos radiācijas cietušām šūnu hromosomām
-palēninātu šūnu dalīšanās ritmu,
-bojātu šūnu neatmiršanu, bet dalīšanās procesu,
- radionuklīdu, smago metālu, nitrātu un pesticīdu izvadīšanu no organisma,
-radiācijas starojumu krasu samazināšanos.
Zinot cik neaizsargāti mēs esam pret elektromagnētisko starojumu no mobilā telefona, mikroviļņu krāsns, TV, datora u.c., tad apliešanās ar aukstu ūdeni, vai āliņģis būtu veiksmīgs risinājums, pat tiem cilvēkiem, kas izgājuši ķīmijas terapiju.
Ģenētiski esam radīti tā, ka mūsu iekšējie orgāni ir savienoti ar zemapziņu, tāpēc visas slimības ir saistītas ar to. Gribat ticat, gribat pārbaudāt, bet arī šeit aukstais ūdentiņš palīdz un dziedina. Tajā brīdī rodas „ministress”, kura rezultātā pārraujas saites ar zemapziņas slimajiem orgāniem. Tāpēc, ja kādam ir bijušas slimības, tad liekas, ka šajā brīdī tās spēcīgi saasinās, taču tā nav, vienkārši organisms strauji attīrās un slimības pāriet. Bet notiek arī tā, ka pēkšņi uzliesmo saasinājums kādā orgānā, kas iepriekš varbūt nebija traucējis. Diemžēl daudzi nobīstas no aukstās ūdens peldes, tālāk seko sarūgtinājums un cilvēks pārtrauc procedūru un saslimst vēl vairāk, jo parādās bailes, nepārliecinātība un neticība. Jāsaprot, ka starp stresu un „ministresu” ir liela atšķirība, jo stress novārdzina organismu un veicina slimību, bet „ministress” veicina dziedniecību.

 rds stress ir pārņemts no angļu valodas, un tulkojumā nozīmē spriedze,spriegums. Faktiski nav tādu cilvēku, kuri nebūtu stresam pakļauti. Ja cilvēku pārņem stress, tad tajā brīdī virsnieru dziedzeri izdala vienu no hormoniem – adrenalīnu. Tas izmētā pa muskuļiem glikozi, ko izdala akna un organismā veidojās spriedze un saspringums. Līdz ar to, ir nepietiekoša asins cirkulācija, kas noved pie orgānu bojājumiem un slimības. Iedarbojoties uz ādu ar īslaicīgu aukstu ūdeni sāk efektīgi darboties aukstuma un siltuma receptori. Ja aukstuma darbojās „uzbudinoši” tad siltuma „nomierinoši”. Šie receptori noņem visa veida muskuļu saspringumu un likvidē stresu. Šī procedūra vairo enerģiju un garastāvokli, pēc šādām peldēm gribās vairāk smaidīt un priecāties par dzīvi, jo spēcīgi izdalās laimes hormons serotonīns.

Tātad, īslaicīga apliešanās ar aukstu ūdeni un āliņģī lekšana ir ne tikai veselīga, bet vērtīga un nepieciešama. Galvenais nebaidīties un noskaņot organismu. Uzstādiet sev programmu, ka būs auksti, bet jūs pārvarēsiet un droši bez bailēm izbaudīsiet aukstā ūdens efektu.

Ziniet, kas runā, ka jāuzmanās no aukstā ūdens, jo tas var būt bīstams veselībai īpaši tiem, kam vāja sirds, nevadās pēc pieredzes, bet tikai pēc saviem maldīgajiem uzskatiem. Manai vecmāmiņai ir 88 gadi, viņa uzsāka šo procedūru, neskatoties uz savu aritmiju. Tagad viņa jūtās vienkārši lieliski.

Aicinu visus interesentus uz Sejas jogas nodarbībam, kur praktiski apgūsiet dažādas elpošanas tehnikas, akupresūru un vērtīgus sejas vingrinājumus, kas sakārtos, ne tikai jūsu veselību, bet uzlabos ārējo izskatu. (Nodarbības maksa -10,00Eur)
Nodarbības notiek:
Rīgā - otrdienās pl.18-19:00, Merķeļu 11, 3stv. durvju nr.315
Valmierā - trešdienās, pl.18-19:00, Rīgas 7-1, Centrā BALTI

Obligata iepriekš pieteikšanās pa tālruni: 27602019


Ja saorganizē cilvēku grupiņu no 5 un vairāk, tad braucu arī uz mājām vai citām pilsētām. (Iepriekš gan vienojoties pa talruni)
Komentāri (0)  |  2014-02-21 14:51  |  Skatīts: 2929x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ