sejasjoga.1w.lv


ALTERNATĪVĀ MEDICĪNA UN SEJAS JOGAS PASNIEDZĒJA INGA GROMOVA
 Latviski По русский In English


Inga Gromova, alternatīvās medicīnas un sejas jogas pasniedzēja

Intervēja-Antra Krastiņa

Profesionālā darbība

Ar ko Tu nodarbojies?

-Esmu Inga Gromova ALTERNATĪVĀS MEDICĪNAS UN SEJAS JOGAS pasniedzēja. Mācu cilvēkiem, kā sakārtot savu organismu, bez medikamentiem un medicīnas iejaukšanās.

 

Cik ilgi Tu ar to nodarbojies?

Sāku ar to nodarboties no 2008 gada, bet 2010.gadā reģistrējos jau kā SEJAS JOGAS pasniedzēja. Sākumā 2 gadus mācījos pati un tad izlaidu caur savu prizmu, kad ieraudzīju pirmos rezultātus, tad sapratu, mans mērķis - parādīt virzienu, bet pārējo ceļu jānoiet pašam. Es piedāvāju cilvēkiem alternatīvu veidu, kā palīdzēt sev un saviem mīļajiem, uzlabot savu dzīvi un veselību, ar vienkāršiem enerģētiskiem vingrinājumiem.

 

Kā Tu sāki ar to nodarboties?

-Dzīve man piespieda, jo saņēmu lielu triecienu, kā rezultātā strauji novecoju. Tagad moderni ir teikt- ieguvu veģetatīvo distoniju Tad jau es to nezināju, jo pie dakteriem negāju, tikai tagad,  pateicoties savām zināšanām zinu, kas ar mani notika. Tad man likās, ka varbūt kādam esmu, ko sliktu izdarījusi un tādēļ man dzīve sit. Atceros, tā bija viena nakts, kad mēģināju atcerēties visus cilvēkus un lūgt viņiem piedošanu un pati piedevu saviem pāri darītājiem. Tad es nezināju, ne kas ir Dievs, Visuma likumi un sejas joga. Tikai tagad es saprotu, ka mans ķermenis rīkojās intuitīvi un piedošana ir rezonanse pa nullēm, jeb karmas izlīdzināšana. Tad es arī iepazinos ar Dievu un ieraudzīju, kā strādā Visuma likumi. Tagad es zinu, ka viss, kas ar mums dzīvē notiek nav sakritība! Jo manā dzīvē pēkšņi parādījās cilvēki un grāmatas, kas atklāja man SEJAS JOGAS noslēpumus.

Kā Tu apguvi zināšanas par sejas jogu?

-Visas savas zināšanas es ieguvu pašmācības ceļā, man ir ļoti lielas priekšrocības es mācos, to kas man pašai patīk nevis eju caur instanci, kas mani piespiež mācīties. Pateicoties Akupresūras terapeitei un Reiki Meistarei  no Singapūras es apguvu Sejas Jogu. Visu šo laiku es daudz lasīju un mācījos gan par Austrumu un Āzijas filozofiju, gan par šamaņu kultūru. Es piedalījos izcila Ukraiņu jogas meistara  pranajamas jogas semināros un privāti konsultējos ar viņu, lai apvienotu un iesaistītu elpošanu, savā Sejas Jogā. Esmu pilnveidojusi sevi Nathas jogas retrītos un turpinu pilnveidot sevi nu jau 8 gadus gan no medicīnas un psiholoģijas skatupunkta, gan no dziednieku puses.

 

Uzsākot nodarboties ar sejas jogu, kas bija tās grūtības ar ko nācās saskarties?

-Sapratne ģimenē. Smieklīgi tagad to atcerēties, bet vecākā meita solīja mani psihenē ielikt. Tagad mēs abas ar smaidu to atceramies, jo nu jau viņa mani iesaka saviem draugiem. Ar vecmammu gāja smagi un grūti, jo viņa man ir reliģisks cilvēks un kā daudzi citi uzskata, ka manas zināšanas nāk no sātana. Tikai tad, kad pati saskārās ar slimībām un es palīdzēju tās izdziedināt, atzina, ka manas zināšanas  ir no Dieva nākušas.Arī draugi novērsās, jo uzskatīja par pārāk pareizu un dīvainu. Ar tēvu gāja grūti, jo viņš nevēlējās saprast, ar ko es nodarbojos, bet uzskatīja, ka esmu kaut kādā sektā.  Tikai tad, kad pats saskaras ar smagu dzīves traģēdiju, ieklausījās manī un novērtēja manu darbu un manas zināšanas.

 

Kā norit sejas jogas nodarbība?

Cilvēki domā, ja reiz sejas joga, tad, lai saglabātu jaunību, skaistumu un veselību ir jāstrādā ar seju, bet tas tā nav. Sejas joga norit ar sevis sakārtošanu un tikai pēctam ar sejas vingrošanu, jo tikai tad, kad sakārto sevi no iekšienes, tas atspoguļojas uz ārieni. Nodarbībās iespējams iemācīties pareizu elpošanu.

 

Kur var uzzināt informāciju par sejas jogu?

Esmu izveidojusi savu mājaslapu www.sejasjoga.1w.lv, būtībā, ja cilvēks ieraksta google sejas joga, tad atvērsies ļoti daudzi raksti un mājaslapas, kurās ir apraksts par mani un sejas jogu. Arī draugiem.lv un facebook man ir mājaslapas sadaļas, kurās ir sejas joga. Youtube man ir daudz dažādi video, kuros es stāstu par sejas jogu un veidu, kā spējam sevi sakārtot. Sejas jogu var apgūt arī caur datoru online, saucas vebinārs, atvasinājums no vārda web- interneta telpa un seminārs. Cilvēkiem un man tā ir ērtāk, nav jātērē laiks un nauda ceļam, bet var noklausīties lekciju un piedalīties nodarbībās sēžot savā mājā pie datora. Informāciju par vebināriem es arī parasti lieku sociālos tīklos.

 

Profesijas būtība/vērtība

Vai tā ir taisnība, ka seja ir cilvēka spogulis? Kāpēc tieši„sejas joga”?

-Jo seja ir iekšējo orgānu atspoguļojums. Es to dēvēju par „Dvēseles spoguli”. Seja ir kā karte, kas parāda visu, kā tu dzīvo, elpo, guli, cik daudz ūdeni dzer, kādu ēdienu lieto, visu. Seja ir mūsu spogulis, kas atspoguļo dažādas iekšējo orgānu problēmas. Jau pēc sejas krāsas vien, var noteikt problēmas organismā, jo katram orgānam atbilst savs krāsu tonis. Pie sirds un asinsrites problēmām-sarkani vaigi, bāla mutes augšpuse un zilganas lūpas, bet ja paliek nejūtīga zoda daļa, tas liecina, ka tuvojas infarkts vai miokards. Sarkani pleķi var liecināt par tievās zarnas problēmām. Liesas iekaisums raksturojas ar dzeltenīgi brūnu toni. Plaušas raksturojas ar bālu ādas krāsu, bet pie tuberkulozes zilganu lūpu nokrāsu. Izteikts sejas bālganums liecina par novājinātu organismu, zemu asinsspiedienu, perifērās sistēmas traucējumiem un anēmiju. Nierēm ir raksturīgs melnīgs, lillīgs un tumši zils tonis. Par aknu darbību liecina acu stāvoklis. Sarkani acu baltumi liecina par toksisku aknu bojājumu. Pie aknu slimībām pastiprinās arī asinsvadu tīklojums acs sklērā jeb cīpslenē. Sklēras dzelte norāda uz saistību starp aknām, liesu un aizkuņģa dziedzeri, bet daudzie kapilāri sklērās norāda uz venozo nosprostojumu, kas saistīts ar asinsrites traucējumiem aknās. Ja ir aknu un žultspūšļa slimības, dzelte novērojama ne tikai sklērā, bet arī acu zonā – āda ap acīm kļūst dzeltenīga ar brūnu nokrāsu. Turklāt jo izteikta brūnā nokrāsa, jo smagāka ir slimība. Ādas dzelte liecina, ka pārāk augsts bilirubīna līmenis asinīs, tas izpaužas ar dzelti sklērās un dzeltenu ādas krāsu. Katra vieta uz sejas, kur uzmetas pumpas, pleķi, ēdes vai pigmenti, jau stāsta par iekšējām problēmām.

 

Vai ar sejas jogu cilvēks var uzlabot gan ārējo skaistumu, gan iekšējo veselības stāvokli?

Jā, pateicoties akupresūrai un dažādiem sejas jogas vingrinājumiem iespejams uzlabot sejas izskatu, jo muskuļi sastāv no muskuļšūnām, tās satur kontraktīlas (sarauties spējīgas) šķiedras, kuras kustās cita gar citu, mainot šūnas izmēru. Muskulatūra sastāv no atsevišķām šūnām jeb tā dēvētām muskuļu šķiedrām, kuras saraujoties kļūst īsākas un resnākas. Katra muskuļu šķiedra sastāv no sīkākām struktūrām miofibrilām (mio - muskuļu, fibrilas- mazāka izmēra šķiedras). Katra miofibrila sastāv no vēl sīkākām struktūrām (aktīna un miozīna), kas ir muskuļa "motors" jeb aktīvā muskuļu audu daļa. Tas nozīmē, ka uz sejas visi muskuļi ir izstieptā formā, bet tikko kā savel kādu mīmiku, jeb īsāk sakot saviebjās, tā muskulis samazinās. Ja muskuļus nekustina un ar viņiem nestrādā, tad šāds muskulis atslābst un saspazmējās izveidojot krunku  vai grumbu. Šīs savilktās grumbas spiež uz kapilāriem, asinsvadiem, nervu galiem, kā rezultātā veidojās nepietiekoša asins cirkulācija. Tur kur ir nepietiekoša asins cirkulācija šūnām ir nepietiekoša barības padeve, apskābekļošana. Tas nozīmē, ka šūnas nesaņem pietiekoši vajadzīgos minerāļus, vitamīnus, svarīgās olbaltumvielas un šķidrumu. Pateicoties muskuļu stimulācijai  un dinamismam, tiek panākts lielisks rezultāts-samazinās krunciņas, paceļas sejas ovāls un iekritušās acis, nostiprinās kakla muskuļi un pazūd dubultzods. Toties pateicoties elpošanai, akupresūrai, mudrām, meditācijām, skaņu vibrācijām un daudzām citām enerģētiskām tehnikām ir iespējams sakārtot savu organismu un atbrīvoties no slimībām.

 

Kādas veselības problēmas var risināt ar sejas jogas palīdzību? Kas ir visu slimību un novecošanas cēlonis?

Tā ir dziļa tēma, bet mēģināšu padalīties ar dažiem noslēpumiem. Zinātniski ir pierādīts, ka mūsu organismā nav šūnu, kas neatjaunotos un atjaunošanās process notiek bezgalīgi. Nav iespējams noteikt, kad šūnas apstāsies un pārstās atjaunoties, ar to tiek pierādīts, ka cilvēks var dzīvot bezgalīgi. Par piemēru, 5 gadu laikā atjaunojas galīgi jauna sirds, bet gada laikā atjaunojas akna, dažu dienu laikā atjaunojas kuņģa sieniņas un 120 dienu laikā eritrocīti, bet 10 gadu laikā kaulu sistēma. Tas nozīmē, ka mums ir pilnīgi cits atomārais stāvoklis, kāds bija dzimšanas brīdī. Bet tas savukārt nozīmē, ka mums ir galīgi jauns organisms. Tad kādēļ mēs slimojam un mirstam?  Visu slimību un novecošanas cēlonis atrodas mūsu galvā, ja konkrētāk, tad neironos- smadzeņu šūnās, kurās notiek informācijas apstrāde. Viss ģeniālais ir ļoti vienkāršs, jo mūsu organisms ir ieprogrammēts tikai un vienīgi uz izdzīvošanu. Visam pamatā ir mūsu negatīvās emocijas, kas ieslēdz stresa mehānismu. Šī informācija nonāk neironos, kur sākas ķīmisks proces, kura rezultātā sāk sintezēties hormoni. Tie ir kā atslēdziņas, kas mūsu organismā aizslēdz, piemēram, urīnsistēmu, gremošanas sistēmu, imunitāti, bet atslēdz izdzīvošanai nepieciešamās sistēmas, kuru laikā paaugstinās arteriālais spiediens, sirdsdarbības tīrība (saraušanās), glikozes līmenis asinīs, asins recēšana un asins no perifērijas tiek nosūtītas centrā. Nu organisms ir gatavs aizsargāties no briesmām, kas radīja stresu, jo tas viss mūsu gēnos iekodēts. Atšķirība ir tāda, ka organisms neatšķir mūsdienu cilvēka stresu no pirmatnējā. Agrāk cilvēkus apdraudēja mežonīgi zvēri, dažādas ciltis, kas uzbruka un mēģināja nogalināt. Tad stresa brīdī ieslēdzās izdzīvošanas sistēma un glikoze tika izmētāta muskuļos, lai spēks būtu lielāks, lai cilvēks varētu cīnīties, vai aizbēgt. Toties mūsdienu cilvēks vairs aktīvi nekustās, nebēg un necīnās, bet vai nu sēž, vai guļ un streso. Taču glikoze izdalās un mazkustības dēļ notiek tauku uzkrājums. Viss liekais svars nav nekas cits, kā stress. Vai kāds var atcerēties, ka nedēļas laikā ne reizi nav dusmojies, aizvainojies, aizsvilies, nobijies u.t.t. Lūk, arī novecošanas un visu slimību cēlonis.

Ar kādām metodēm var risināt šīs problēmas?

Metodes ir ļoti daudz un dažādas, katram cilvēkam, katrai situācijai sava metode. Viena no galvenajām metodēm ir iemācīties dzīvi nodzīvot bez šīm zemajām enerģijām, kas izraisa stresu. Svarīgi ir saprast, ka organismam nepieciešams atjaunoties un es savās nodarbībās piedāvāju dažādas organisma atjaunošanas metodes gan meditācijas veidā, gan elpošanas, akupresūras, un daudzos citos veidos.

 

Kāda loma šajā procesā ir elpošanai?

Elpošanai ir milzīga loma, jo visi zin,ka bez dzeršanas un ēšanas var iztikt vairākas dienas, bet bez elpošanas tikai dažas minūtes. Arī tev ir iespēja pārbaudīt savu elpošanu, tas ir vienkārši. Uzlieciet roku uz nabaspunkta un lēnām un mierīgi ievelc uz iekšu gaisu, ja nabaspunkts virzās uz roku, tad elpošana pareiza, bet ja tas virzās nost, tad neuztraucies, jo katram otram cilvēkam elpošana nepareiza un 3 dienu laikā to var noregulēt. Nodarbībās iespējams iemācīties daudz dažādas elpošanas tehnikas, kas dzīvē noder gan pret migrēniskām galvassāpēm, dažādiem iekaisumiem, gripu  vai saaukstēšanos, vēdersāpēm, astmu, dažādiem plaušu iekaisumiem, un dažādām akūtām sāpēm. Atceros, kāda  mana kliente, kas reiz ar trenažieri un profesionāla fitnesa trenera klātbūtni pārpūlēja asteskaulu. Manās nodarbībās viņa ar lielām sāpēm apsēdās, lai uzsāktu elpošanu. Kad nodarbības beidzās, viņas acis mirdzēja aiz sajūsmas, jo asteskauls vairs nesāpēja. Viņai likās, tas, kā burvju triks, kā maģija, ka ar elpošanu pāriet sāpes. Kāda cita mana kliente stāstīja, ka ar elpošanu likvidēja zobu sāpes, viņa smējās, ka mājās neatrada nevienas pretsāpju tabletes, tāpēc bija spiesta elpot. Bet jūrmalā, kādam nepazīstamam jaunietim spēcīgi sasāpējās vēders, medikamenti nevienam līdz nebija un es piesteidzos palīdzēt, kad liku viņam elpot speciālu elpošanas tehniku, sākumā viņš skatījās un nesaprata, kā tas var viņam palīdzēt, bet tad saprata, ka nav varianti un sāka mēģināt. Smieklīgākais bija tas, ka pēc divām elpām vēders pārgāja un viņš skatījās uz mani ar apstulbušām acīm un jautāja, vai es esmu burve. Cilvēki nesaprot, ka visa maģija slēpjas viņos pašos un mēs katrs esam burvis un spējam sev palīdzēt bez medikamentiem. Visus šos 8 gadus, kad sāku darboties ar sejas jogu, neesmu lietojusi medikamentus un bērni man uzauguši bez tiem. To visu es mācu savās nodarbībās, kā paši radām problēmas, tāpat spējam likvidēt.

 

Profesionālie noslēpumi

Kas ir jādara, lai saglabātu savu jaunību pēc iespējas ilgāk?

Pirmkārt mainīt savu dzīvesveidu. Jāiemācās nodzīvot dzīve bez meliem. Meli zemapziņas līmenī izraisa stresu, kā rezultātā organisms ātri noveco. Jāiemācās dzīvot caur sirdi  nepiespiežot sevi kaut ko darīt, katrā lietā ieraudzīt pozitīvu. Jāiemācās sevi mīlēt, nevis apmierināt savu ego, bet rūpēties par savu fizisko ķermeni, Dvēseli un Garu. Tas nozīmē fiziskās aktivitātes, organismam kvalitatīvs, enerģisks ēdiens un daudz  tīra ūdens,  baudīt dabu un citādāk sevi garīgi izglītot.

 

Personība

Kādi ir Tavi tuvākie un tālākie nākotnes mērķi?

Mans mērķis- iedot cilvēkiem instrumentus, kas padarīs viņus stiprus, enerģiskus, veselus un skaistus. Vēl plānoju uzrakstīt grāmatu, kurā aprakstīšu visas savas darba metodes un tehnikas, kas spētu cilvēkiem palīdzēt pie dažādām slimībām un problēmām.

 

Kāda ir Tava dzīves filozofija?

Ziniet, mēs pārāk ātri novecojam un vecumdienas pavadām slimībās un mokās. Es vēlos kalpot cilvēcei un būt, kā piemērs tam, ka var pēc iespējas ilgāk saglabāt sevi jaunāku,  veselīgāku, enerģiskāku un nodzīvot skaistas vecumdienas, bez problēmām un slimībām.

 

Kāds būtu Tavs novēlējums ?

Lai nekad nepietrūkst mīlestības, sirdsmiers, smaids, lai vienmēr ir gribasspēks, uzņēmība un spars, lai skatāmies nākotnē ar cerību, drosmi un apņēmību, jo tikai tad mēs varam izveidot savu dzīvi skaitu un laimīgu!

Komentāri (1)  |  2018-03-27 17:54  |  Skatīts: 1686x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
Skolnieciņš no svētbirzs * - 2020-11-28 13:45
Mana mīļā latvju tauta, saglabāsim cerību savās sirsniņās. Saglabāsim staltu stāju. Nebīsimies kovid-19 (covid-19) sērgas, pārvarēsim šo smagnējo laiku ar drosmi un godu. Nebūsim pārgalvīgi, būsim apzinīgi! Ievērosim visu valdības uzliktos ierobežojumus ārkārtas stāvokļa laikā. Dzīvosim saticīgi. Atbalstīsim trūcīgās un maznodrošinātās personas, kurām krīzes laikā klājas smagi. Nekašķēsimies, dzīvosim draudzīgi. Būsim iecietīgi un saprotoši cits pret citu. Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi pasargā visus Latvijas iedzīvotājus no kovid-19 sērgas. Iedegsim savā viensētā ugunskuru par godu Latvju Dieviem. Ziedosim sauju graudu ugunskurā par godu Latvju Dieviem. Kvēpināsim kadiķu zariņus un vērmeļu buntes, lai atgaiņātu visādus mošķus un nelaimes. Ticēsim Latvju Dieviem un savu senču varenībai. Turēsim cieņā senlatvju spēka zīmes. Lai Latvju Dievi ir ar mums! Lai slavēti Latvju Dievi mūžīgi mūžos!
Svētīgi, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
#LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #DabasMāte #MežaMāte #VeļuMāte #LatvjuDievuSvētība #saticība #mīlestība #miers #sentēvi #svētbirzs #pagāni #Skolnieciņš


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ