sejasjoga.1w.lv


ALTERNATĪVĀ MEDICĪNA UN SEJAS JOGAS PASNIEDZĒJA INGA GROMOVA
 Latviski По русский In English

KĀ STRESS IESPAIDO LIEKO SVARU UN APTAUKOŠANOS
Liekais svars rada lērumu veselības problēmu. Iemesls ir stress, nepareizs dzīves veids un nekvalitatīva pārtika! Cilvēki ar lieko svaru jūtas neaizsargāti. Viņi visu laiku no kaut kā baidās, tāpēc viņiem nepieciešama aizsardzība un augošais zemādas tauku slānis uzņemas pildīt, it kā aizsardzības funkciju, lai pasargātu no nevēlamām emocijām un pārdzīvojumiem. Kad cilvēks satraucas, ar negatīvām emocijām un jūtām tas nobloķē enerģētiskos kanālus, kas attiecīgi ir saistīti ar asins cirkulāciju. Muskuļi attiecīgajās vietās saspazmē asinsvadus un tiek traucēta mikrocirkulācija.
Stresa brīdī organismā mainās pH līmenis uz skābo pusi, un elementārdaļiņām polarizējoties, smadzenēs nedarbojas neiroķīmiskie procesi, kas apstādina hormonu un fermentu aktivitāti un sintēzi. Kad enerģija sāk plūst caur cilvēku, tā iet caur kakla bedrīti, kurā atrodas vairogdziedzeris. Ja ir nepietiekoša hormonu un fermentu funkcija, apstājas viss lielais ķēdīšu mehānisms. Vairogdziedzeris nespēj piesaistīt joda atomus, kurš atbildīgs par aizkuņģa darbību, bet tas savukārt nespēj izdalīt pietiekošu žults un fermenta izdali. Barība ir nepietiekoši pārstrādāta un nonāk nākamajā fāzē - zarnās. Tāda nepārstrādāta barība sāk klejot, rūgt, pūt un bojāties, radot smaguma sajūtu, spiešanu un pampšanu. Organismā sāk izdalīties skābes un kaitīgās vielas, kas uzkrājās asinīs. Organisma pH līmenis strauji krītas uz skābo pusi un sāk parazitēt daudz un dažādi mikroorganismi, veidojot toksīnus. Organisms tiek piesārņots ar atkritumiem un indēm. Ģenētiski, stresa brīdī mūsu organismā ir ielikta funkcija aizsargāt sevi. Akna sāk izdalīt glikozi, ko adrenalīns izmētā pa muskuļiem, kā enerģijas avotu, lai pasargātu sevi. Ja cilvēks fiziski nekustās un neko nedara, bet turpina uztraukties, glikoze muskuļos pārvēršas taukos.
Pēdējā laikā ļoti strauji pieaug cilvēku skaits, ar lieko svaru arī starp jauniešiem. Pie mūsdienu mazkustīgās dzīves un stresa cilvēki sāk nepareizi elpot. To vienkārši pārbaudīt, atliek uzlikt roku uz mugurkaula skriemeļiem un sajust, vai pie elpošanas tie kustās, vai nekustās. Ja nekustās, tas nozīmē muskuļu sasprindzinājums, jeb tonuss neļauj pareizi elpot un tā rezultātā nekustās skriemeļi. Līdz ar to elpošana kļūst sekla un nevienmērīga.
Lai šūnas un organisms varētu darboties, tiem regulāri jāsaņem svarīgas uzturvielas. Tās ir nepieciešamas asinsrites nodrošināšanai, kustībām, domāšanai un citiem svarīgiem dzīvības procesiem. Ar uzturu uzņemtie tauki tievajā zarnā sašķeļas aizkuņģa dziedzera enzīma ietekmē līdz taukskābēm un glicerīnam. Tie uzsūcas tievo zarnu bārkstiņās. Rodas cilvēkam raksturīgi tauki, kuri uzkrājas kā rezervē zem ādas.. Zemādas tauku slānis nodrošina siltumizolāciju un pasargā dzīvībai svarīgus orgānus no triecieniem. Savukārt, tauki, kas izdalās no ādā esošajiem tauku dziedzeriem, padara ādu elastīgu un ūdens necaurlaidīgu. Cilvēka organismā skābeklis, no taukiem oksidē un atbrīvo enerģiju Tauki ir bagātīgs enerģijas avots un skābeklis tos sašķeļ pārvēršot enerģijā. Tas nozīmē, jo intensīvāk organisms tiek apgādāts ar skābekli, jo vairāk tas sašķeļ taukus. Ar to ir jāsaprot, ka nevis ar vingrošanu tiek sadedzināti un likvidēti tauki, bet gan ar elpošanu, jo tad kad cilvēks fiziski, aktīvi kustās, tad viņš sāk biežāk un intensīvāk elpot.
Stresa brīdī, ja cilvēks varētu sevi pavērot no malas, tad pamanītu, ka veic biežas un dziļas ieelpas un gandrīz vispār neizelpo. Šādi organismā uzkrājās ogļskābā gāze un veidojas smagi vispārēji vielmaiņas un sirdsdarbības traucējumi, muskuļi zaudē spraigumu, saspazmējās un mainās ādas krāsa.
KĀ ELPOT STRESA BRĪŽOS
Akcents jāliek uz izelpu. Izelpu veic caur burtu “HU” savelkot muti trubiņā.Izelpai jābūt pēc iespējas garākai. Pie katras izelpas jāskaita. Sākumā tā būs īsa, līdz 3,vai 4. Jūsu uzdevums izelpot tik ilgi kamēr sanāk līdz 10.
 
Aicinu visus interesentus uz Sejas jogas nodarbībam, kur praktiski apgūsiet dažādas elpošanas tehnikas, akupresūru un vērtīgus sejas vingrinājumus, kas sakārtos, ne tikai jūsu veselību, bet uzlabos ārējo izskatu.
(Nodarbības maksa -10,00Eur)
Nodarbības notiek: Rīgā - otrdienās pl.18-19:00, Merķeļu 11, 3stv. durvju nr.315
Valmierā - trešdienās, pl.18-19:00, Rīgas 7-1, Centrā BALTI
Obligata iepriekš pieteikšanās pa tālruni: 27602019
Ja saorganizē cilvēku grupiņu no 5 un vairāk, tad braucu arī uz mājām vai citām pilsētām. (Iepriekš gan vienojoties pa talruni)
Iespējamas individuālas nodarbības caur SKYPE (Pieteikties - vlfinga@inbox.lv)
Komentāri (0)  |  2014-04-23 16:54  |  Skatīts: 3238x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ