sejasjoga.1w.lv


ALTERNATĪVĀ MEDICĪNA UN SEJAS JOGAS PASNIEDZĒJA INGA GROMOVA
 Latviski По русский In English

PUNKTI KĀJU PĒDĀS


GALVENAIS , LAI KĀJAS BŪTU SILTAS šo teicienu zina liels un mazs, kā arī to, ka vasarā jāstaigā ar plikām kājām, jo tas ir veselīgi, bet vai kāds aizdomājās, kas īsti slēpjas mūsu pēdās?? Pēdai ir ļoti unikāla konstrukcija. Tā sastāv no 26 kauliem, 33 locītavām, kas ir nostiprinātas ar saitēm. Ja kāda no saitēm kļūst vājāka, uzvar stiprākās un sāk pastiprināti vilkt kaulus uz savu pusi. Ja pēdas velves ir saplacinātas, pārslogotas, pēdas enerģija vairs nedarbojas ar pilnu slodzi un katrs stingrāk spertais solis rada satricinājuma enerģijas vilni, kas aizceļo no pēdām tālāk uz attiecīgo ķermeņa orgānu. 
Pēdas unikālais mehānisms amortizē grūdienus un triecienus, kas cilvēkam rodas ik uz soļa. Šajā procesā liela loma ir trīs atbalsta punktiem pēdā: papēdim un pirmā un piektā pleznas kaula galviņām. Pēdas kauliem deformējoties, tiek izjaukta pēdas atbalsta punktu sistēma. Līdz ar to tā nespēj pilnvērtīgi veikt savas funkcijas.
Kopš seniem laikiem cilvēki izmanto tā sauktos dzīvības jeb bioloģiski aktīvos punktus. Uz pēdām atrodas punkti, kas attēlo visus mūsu ķermeņa orgānus, un iedarbojoties uz tiem, mēs mierīgi un efektīvi iedarbojamies uz visu organismu, labvēlīgi regulējot visas iekšējo orgānu funkcijas. Ķermeņa labo pusi pārstāv labās pēdas virsma, bet kreiso – kreisās pēdas virsma. Katrs no orgāniem atspoguļojas uz savas pēdas, piemēram, sirds – uz kreisās, bet aknas – uz labās pēdas.
Bioloģiski aktīvi punkti uzlabo asinsriti, normalizē asinsspiedienu, rada dziļu atslābuma sajūtu, novērš miega traucējumus, atslābina muskuļus un remdē sāpes, uzlabo locītavu kustību apjomu, attīra ķermeni no kaitīgām vielām, atjauno hormonālo līdzsvaru, palīdz novērst menopauzes simptomus, uzlabo ādas tonusu, novērš gremošanas traucējumus, caureju, aizcietējumu, palēnina un padziļina elpošanu, uzlabo smadzeņu darbību un spēju koncentrēties, stimulē reproduktīvo sistēmu.
Punkti īpaši labi palīdz muguras sāpju un spriedzes radītu galvassāpju ārstēšanā. Nereti sēdoša darba darītājiem, kuriem sāp mugura, labāk palīdz nevis muguras, bet pēdu masāža.
Papēdis saistīts ar orgāniem, kas ražo dzimumhormonus. Savukārt, lai stimulētu gremošanas sistēmas un tās fermentu darbību, jāmasē pēdas vidusdaļa. Pirksti atbild par degunu, tā blakusdobumiem, acīm. Pats galvenais – īkšķis, jo tā centrs ir galvas smadzenes tālāk nāk kakls, savukārt mugurkauls ir atrodams pēdas iekšpusē, kur tas stiepjas no paša īkšķa gala līdz papēdim, un tajā ir saskaitāmi visi mugurkaula skriemeļi.
Muguras sāpes ir iespējams mazināt, masējot jau pieminēto pēdas iekšpusi, sākot no īkšķa gala līdz pat papēdim.
Saspringušus plecus, kas visbiežāk ir sēdoša darba rezultāts, var atslābināt, masējot uz pēdas mugurkaula vietu, īpašu uzmanību pievēršot zonai, kur veidojas pēdas izliekums.
Kuņģa dedzināšanas gadījumā ir jāmeklē kuņģa zona, kas pēdā atrodas apmēram divu pirkstu platumā zem atbalsta zonas, kas ir aiz īkšķa.
Aizcietējumi arī visbiežāk ir sēdošā darba sekas. Meklējam zarnu zonu, kas atrodas zem pēdas izvelvējuma.
Sāpošs kakls un angīna nereti sekas apsaldētam kājas īkšķim. To tad arī masējam, kā arī īkšķa iekšējo pusi, kas pieguļ otram pirkstam.
Kā darbināt aktīvos punktus
-Nedrīkst vienlaikus skatīties televizoru vai pļāpāt pa telefonu.
-Ļoti svarīgi punkta masāžai veltīt visu uzmanību, tāpēc jāaiztaisa acis ciet, lai saglabātu enerģiju, jo tad ne tikai mehāniski iedarbina nervus, tātad pieslēdz arī smadzeņu potenciālu. 
-Ķermenim jābūt atslābinātam.
-Vajag nevis stipri uzspiest, bet gan masēt aktīvā punkta vietu. To var darīt ar vienu pirkstu, var ar trim vai visiem pieciem pirkstiem, kas, salikti kopā, savilkti.
-Ja masē pulksteņrādītāja virzienā, enerģiju uzlādē. Ja pretēji pulksteņrādītāja virzienam – enerģiju atbrīvo un viss negatīvais aiziet prom.
-Labākai masēšanas veids- ieelpot pilnas plaušas un elpas aiztures laikā veikt 7X  pulksteņrādītāja virzienā, 7X pretēji un atkal 7x pulksteņradītaja virzienā, kopā lai sanāk 21X vienā ieelpā.
-Masēšanu turpina, kamēr sajūt – aktīvais punkts kļuvis siltāks un nav tik sāpīgs vai vispār nesāp. Pirmajās dienās var sāpēt vairāk. Sāpju intensitāte katru dienu var atšķirties, atkarīgs cik liela problēma attiecīgajā orgānā.


Aicinu visus interesentus uz Sejas jogas nodarbībam, kur praktiski apgūsiet dažādas elpošanas tehnikas, akupresūru un vērtīgus sejas vingrinājumus, kas sakārtos, ne tikai jūsu veselību, bet uzlabos ārējo izskatu. (Nodarbības maksa -10,00Eur)
Nodarbības notiek:
Rīgā - otrdienās pl.18-19:00, Merķeļu 11, 3stv. durvju nr.315
Valmierā - trešdienās, pl.18-19:00, Rīgas 7-1, Centrā BALTI
Obligata iepriekš pieteikšanās pa tālruni: 27602019

Ja saorganizē cilvēku grupiņu no 5 un vairāk, tad braucu arī uz mājām vai citām pilsētām. (Iepriekš gan vienojoties pa talruni)
Komentāri (1)  |  2012-07-13 17:08  |  Skatīts: 24213x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
Skolnieciņš no Pokaiņu meža * - 2020-12-14 12:11
Kopš 2020.gada 13.marta mūsu dzīvēs parādījās ierobežojumi kovid-19 (covid-19) jeb SARS-CoV-2 sērgas dēļ. Daudziem no mums šie ieviestie ierobežojumi var šķist nejēdzīgi, apgrūtinoši, tomēr valdība ieviesa šos ierobežojumus sabiedrības drošības dēļ. Tāpēc ievērosim visus valdības noteiktos ierobežojumus. Ieklausīsimies mediķu rekomendācijās. Veidosim drošu sabiedrību kopā! Pasargāsim gan sevi, gan apkārtējos no inficēšanās ar kovid-19 sērgu. Kroņvīruss (koronavīruss) mēdz būt viltīgs, neļausim šai sērgai mūs apmuļķot ar viltus drošību un mieru! Visās sabiedriskajās vietās valkāsim sejas un deguna aizsegus. Mazgāsim rokas ar ziepēm, lietosim dezinfekcijas līdzekļus. Ieturēsim 2 metru distanci cits no cita. Būsim saprotoši un piesardzīgi! Lai nezaudētu pamatu zem kājām, atcerēsimies sentēvu gudrības, kas ļāvušas mūsu tautai izdzīvot jebkurā krīzē. Atcerēsimies savas pagāniskās saknes. Lūgsim Latvju Dievus! Lūgsim Pērkonu, lai Pērkons padzen kovid-19 sērgu! Lūgsim Dabas Māti, lai Dabas Māte sniedz mums labu veselību un labsajūtu! Lūgsim Laimu, lai Laima sniedz mums finansiālu drošību! Lūgsim Veļu Māti, lai Veļu Māte apžēlojas par kovid-19 sirgstošajiem! Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem!!!
Paldies Latvju Dieviem! Visa slava Latvju Dieviem!
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Skolnieciņš – Latvju Dievu dēls
#Skolnieciņš #LatvjuDievuSvētība #veselība #saticība #miers #sentēvi #pagāni #LatvjuDievi #svētakmens #svētupe #svētezers #svētavots #svētmežs #svētbirzs #Laima #Pērkons #Māra


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ