sejasjoga.1w.lv


ALTERNATĪVĀ MEDICĪNA UN SEJAS JOGAS PASNIEDZĒJA INGA GROMOVA
 Latviski По русский In English

BEZMIEGS


Bezmiegs
Ļoti daudz cilvēku cieš no veselības traucējumiem, kas saistīti ar nepietiekamu miegu. Bezmiegam simptomu daudz. Pārsvarā tas rodas no stresa un problēmām, kas ir sakrājušās mūsu galvā. Zinātnieki ir noteikuši, ka bezmiegs rada milzum daudz veselības problēmas, kā, piemēram, strauja novecošana, aptaukošanās, diabēts un imūnās sistēmas traucējumi. Miegu var sadalīt vairākās fāzēs.
Viegls miegs:
Miegs ilgst 10-20 minūšu. Šajā fāzē esam miegaini un pa pusei nomodā. Visi mūsu ķermeņa muskulīši atslāpst no garās dienas saspringuma un tonusa, sirdsdarbība un elpošana palēninās. Šajā fāzē citreiz mēs pat uzmostamies, jo muskuļiem atslābstot, notrīc viss organisms. Mēs lēnām ieslīgstam nākamā fāzē. 
Vidēji dziļš miegs:
Aptuveni 20 minūšu laikā iemiegam. Šī stadija ir aptuveni 55% visa miega laikā. Atslābstot muskuļiem, palēninās asinsrite, zem aizvērtiem plakstiņiem acu āboli var sākt grozīties. Mēs pārejam uz dziļo miegu.
Dziļais miegs:
Šī stadija ir no 10-15% visa miega. Mēs elpojam ritmiski un muskuļu aktivitāte ir pilnībā samazinājusies. Šajā laikā guļošo ir grūti pamodināt un iespējama staigāšana un runāšana. Kaut kur, ik pēc pusotras stundas mēs redzam sapņus. Tajā brīdī smadzeņu darbība ir aktīva – gandrīz kā nomoda laikā, tai pašā laikā muskuļi ir paralizēti un elpošana un sirdsdarbība neregulāra.

Lai atrisinātu bezmiega problēmas

Tiem, kam moka bezmiegs jāsaprot, ka uz vakaru nedrīkst lietot kofeīna saturošus dzērienus, jo tas paātrina sirds darbību, bet saldam miegam, tieši otrādi, sirdsdarbību, jāpalēnina. Nākošais, ko vajadzētu ievērot, laicīgi iet gulēt, ne vēlāk par 23:00.Ziniet, ka pēc pusnakts aizmigt būs stipri grūtāk un miegs būs caurs. Jo tieši šajā nakts stundā no pl.24:00-02:00 darbojas neiroķīmiskie procesi, kas ražo attiecīgas enerģijas rezerves un hormonus. Ja šie hormoni nav pienācīgi saražoti, par ko atbild somatotropais hormons un serotonīns, tad cilvēks pamostas noguris un īgns. Jāatceras arī tas, ka tikai naktī un miegā sintezējas kolagēns, kas atbild par mūsu ādas skaistumu un tvirtumu.

Kas jādara, pie bezmiega
Pirms lietojiet kārtējās bezmiega zāļu devas pamēģiniet ļoti vienkāršus līdzekļus. Pret bezmiegu labi palīdz Lavanda. Tā var būt gan izkaltēta un drēbju maisiņā palikta zem spilvena, gan eļļiņas veidā uzpilināta pa diagonāli uz spilvena stūriem.
Lavanda:
Tai piemīt nomierinoša iedarbība, tā arī uzlabo miegu, iekšēji līdzsvaro, mazina garastāvokļa svārstības, remdē galvassāpes, veicina organisma aizsargspējas, ārstē ādas iekaisumus, veicina audu reģenerāciju, 
atbaida kukaiņus.
Elpošana:
Jo lēnāk un dziļāk elposiet, jo palēnināsiet savu sirdsdarbību un asins cirkulāciju, kas ļaus jums ātri iemigt. Elpojiet tā, ka paši nedzirdiet savu elpu, jo tieši šajā brīdī skābeklis veic milzum lielu nozīmi jūsu organismā, tas muskuļiem noņem spriedzi un tonusu, palēnina sirdsdarbību un asins sāk lēnām cirkulēt, veicinot jums patīkamu saldu miegu.

Su-džok:
 Pats nosaukums «su-džok» apzīmē, ka sistēmas pamatā ir projekcijas plaukstās vai pēdās. Ar pēdām pašam ir grūtāk, bet ar rokām mēs katrs varam darboties. Prasmīgi izmantojot augu sēklas un vienkāršu leikoplastu, var atrisināt dažādas veselības problēmas. 
Es iesaku pirms gulēt iešanas paņemt un ar sērkociņu izmasēt īkšķa rajonu, kur zīmējumā norādīts epifīzes punkts. Stimulējiet šo punktu pulksteņrādītāja virzienā no 3-5 minūtēm. Īkšķa naga pusē vidējo posmu paņemiet ar ķemmīti un pamasējiet ar velkošām kustībām virzienā uz sānu no vienas puses uz otru.

Paņemiet parasto plāno gumiju un aptiniet apkārt īkšķim, kā bildē – pa vidu īkšķa otrajam kaulam. Nesavelkat pārāk spēcīgi, kad jutīsiet, kā lēnām sākat snauduļot, tad noņemiet gumiju. Šajā brīdī asins piegāde galvā tiek paaugstināta un kad novelk gumiju asins no galvas atiet un mēs sajūtam vieglumu un saldi aizmiegam.
 Aicinu visus interesentus uz Sejas jogas nodarbībam, kur praktiski apgūsiet dažādas elpošanas tehnikas, akupresūru un vērtīgus sejas vingrinājumus, kas sakārtos, ne tikai jūsu veselību, bet uzlabos ārējo izskatu. (Nodarbības maksa -10,00Eur)
Nodarbības notiek:
Rīgā - otrdienās pl.18-19:00, Merķeļu 11, 3stv. durvju nr.315
Valmierā - trešdienās, pl.18-19:00, Rīgas 7-1, Centrā BALTI
Obligata iepriekš pieteikšanās pa tālruni: 27602019

Ja saorganizē cilvēku grupiņu no 5 un vairāk, tad braucu arī uz mājām vai citām pilsētām. (Iepriekš gan vienojoties pa talruni)
Komentāri (0)  |  2012-09-07 13:16  |  Skatīts: 5500x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ